Bachova květová terapie se řadí mezi celostní léčbu a přístup k člověku a léčí především jeho psychiku.
Neléčí přímo fyzické nemoci, ani nenahrazuje lékařskou péči, ale dokáže jít ke kořeni problému, docílit emocionálního vyladění, které nám zlepšuje i fyzický stav organismu.

Tato metoda vychází z poznání, že příčiny  nemocí tkví v lidské mysli, která vede k narušení tělesných funkcí, protože mysl automaticky řídí duševní i fyzický stav člověka. Pokud zasáhneme včas do negativního myšlenkového vzorce, můžeme nemocem předcházet. Proto všechny negativní vlastnosti (např. nenávist, závist, žárlivost, pýcha, lakota, egoismus,.. ) jsou nedostatky, které oslabují obranyschopnost organismu a jsou příčinami nemocí. Je nesmírně důležité být pozitivně naladěný, šťastný, plný lásky, jednoduše řečeno být v harmonii a souladu sám se sebou.

Bachova květová terapie je velmi jednoduchá a naprosto dokonalá. Tvoří ji 38 květových esencí, které jsou vyrobeny z nejedovatých ale divoce rostoucích rostlin a keřů. Velmi významná je i 39 esence – Rescue – kapky první pomoci, které jsou namíchány z 5 esencí ze základní řady.

Cílem této terapie je zharmonizování lidské osobnosti a jejího energetického systému.  Zakladatelem této terapie je anglický lékař Dr. Edward Bach. Jeho  filozofii květové terapie si můžete přečíst zde.

Podle Dr.Bacha vzniká nemoc všude tam,  kde osobnost není skrze duši spojena s kosmickým energetickým polem. Tam kde je narušen soulad , nastávají poruchy a blokády energie. Podle něj, na počátku nemoci stojí vždy jako jeden z hlavních projevů negativních nálad. Nemoc fyzického těla se objeví až v pozdější fázi a má funkci poslední opravy.

Dr.Bach popsal, že negativní  duševní stavy se mohou projevit různými způsoby : člověk se stává lakomým, sobeckým, bezohledným, žárlivým, zoufalým, může trpět strachem, nerozhodností, pocitem viny atd.

V nabídce máme  již namíchané esence, které působí na ty stavy a vlastnosti které jsou popsané a ihned definovatelné. např. Strach, Konflikt, Sebepoznání, Stres, Závislot atd.

Pro klienty, u kterých nelze přesně definovat emoce a nebo se u nich kumulují  doporučujeme osobní konzultaci přímo s terapeutem , který na základě informací  namíchá speciální esence  – „na míru“.  Je možné také  využít e-mail adresu, kde popíšete Vaše problémy a stavy.

Délka terapie : cca 45 min. nebo dle potřeby

Cena : 600,- vč. namíchané lahvičky na míru

 

Podrobnější informace se dozvíte na našem webu : www.bachovkybio.cz